Laboratuvar

Uygulamalar :

Sıkça Sorulan Sorular

Kan sayımı tüylü dostunuzdaki kan hücrelerini ve bağışıklık hücrelerini saymamızı sağlayan; bu sayede viral veya bakteriyel bir enfeksiyon var mı, bağışıklığı düşük mü, kansızlık veya dehidrasyon (susuzluk) var mı, yeni kan hücresi üretiliyor mu? Bunları gösteren cihazdır. Çoğu hastalıkta tanıya giderken ilk adım hemogram testini yapmaktır.

Hemogram halsizlik, iştahsızlık, kuruluk, cilt hastalıkları, kusma ve ishaller, dermatalojik hastalıkları, böbrek ve karaciğer hastalığı şüpheli, kansızlığı olan ve daha birçok hastalıktan şüphelenirken bakılabilecekken; aşı öncesi sağlık kontrolü veya bir sorun olmasa bile check up olarak bakılabilir. Düzenli bakılması son derece faydalıdır.
Biyokimya testi hekiminizin uygun göreceği parametrelerin eklenmesi sonucu; böbrek, karaciğer, pankreas, şeker, kolesterol, kas hasarı ve daha birçok organ dokusu hakkında fikir verir. Buradan çıkacak sonuçlara göre tanınıza çok yaklaşırız veya daha spesifik hangi testleri yapmalıyız öngörmemizi sağlar. (mesela kusma olan bir hastanın biyokimya sonucunda böbrekleri sağlıklı çıkarsa karın içi organların görüntülemesi istenilebilir). Bu yüzden tanıya giden yolda çok önemli bir basamaktır.