Görüntüleme

Uygulamalar :

Sıkça Sorulan Sorular

Ultrason cihazı rutin bir ultrason muayenesini yaparken doppler genellikle kalp veya karaciğer gibi organlardaki kan akışını, kan akışı olup olmadığını kan akışının verimini ölçmek için kullanılan bir özelliktir.
Hayır. İkisi farklı cihazlar olup farklı değerlendirmelerde kullandığımız görüntüleme cihazlarıdır. Ultrason röntgenin aksine radyasyon yaymaz ve ses dalgalarıyla çalışır. Ultrasonda genelde yumuşak dokulara bakarken (iç organlar gibi), röntgende kemik kırıklarını tespit etmek ve çeşitli göğüs ve karın boşluğu hastalıklarını tespit etmekte de kullanırız.
CR çektiğimiz röntgeni karanlık odada banyo yaptırmak yerine doğrudan bilgisayar ortamına atmamızı sağlayan, röntgen görüntüsü üzerinde ölçümler, işaretlemeler yapmamıza, görüntüye yakınlaşıp uzaklaşmamıza olanaklar tanıyan bir cihazdır.
Video otoskopi küçük dostunuzun kulağına kamerayla bakıp görüntü kaydetmemizi sağlayan, yabancı cisim tespit edilirse normalde inemeyeceğimiz derin dokulara kamera ile bakıp yabancı cismin yerini tespit edip, otoskopun yardımcı ekipmanlarıyla yabancı cismi o bölgeden çıkarabilmemizi sağlayan bir cihazdır.