Cerrahi

Uygulamalar :

Sıkça Sorulan Sorular

Kedinizi dişi ise 6 ay veya daha küçük iken, erkek ise 12 aya ulaştığında kısırlaştırmalısınız.

Köpeğinizi pediatrik kısırlaştırmanız yani ergenliğe girmeden 6 aya gelene kadar kısırlaştırmanız hem davranış problemleri başlamasının önüne geçecek hem de kanser ihtimalini oldukça düşürecektir.
Kırık operasyonlarından hemen sonra hasta normal hayatına döner ağrısı oldukça azalır. Hayvanlar insanlar gibi bacağını uzat hareket etme diye tembihleyemeyeceğimiz canlılar olduğu gibi, bandaj gibi sabitleme uygulamalarınında ne olduklarını anlamadılarından hem hastayı çok strese sokar hemde hasta bu fiksatörü çıkarmak için çok çaba harcar ve bazen de başarılı olur. Bu gibi sebeplerin sonucu olarak kemikler yanlış kaynar kalıcı sorunlara yol açar. O yüzden kırıklardan sonra vakit kaybetmeden operasyona almak gerekir.
Günümüzde anestezikler ve anestezi cihazları oldukça yüksek teknolojidedir ve anestezi riskleri oldukça minimize edilmiştir. Kliniğimizde hastaların anestezi boyunca monitorizasyonu sağlanmakta, tansiyonları, vücut sıcaklıkları ölçülmekte ve ekgsi takip edilmektedir. Bu ve anestezi öncesi kontrolleri yapılıp anesteziye engel bir durum varsa önce bu ortadan kaldırılıp, veya illa ameliyata alınması gereken bir durum varsa bu kontroller sayesinde olası risklere karşı hazırlıklı operasyona girilip bu durumlara anında müdahale edildiği için anestezi riskleri çok çok düşüktür. Yaşlı hastalarda da bu basamaklar izlendiğinden anestezi güvenilirliği maksimum seviyede tutulmaktadır.
Kızgınlık geçirici iğneler hormon iğnesi olduklarından hormon dengesini bozarlar ve çeşitli kanser türleri de yatkınlaştırırlar. Bu yüzden çocuğunuzun kızgınlığa girmesinden şikayetçiyseniz en kısa sürede kısırlaştırmanız daha sağlıklı olacaktır.